Vánoční LED osvětlení na baterie

Chcete si doma vytvořit vánoční atmosféru, ale dispozice domu vám nedovolí použít klasické vánoční světelné dekorace na elektrické napájení? Pak právě vám je určeno bateriové osvětlení.

Vánoční bateriové LED osvětlení (Vianočné svetielka na baterky) bez problémů nahradí osvětlení na elektrický přívod. Řetězy, krápníky, sněžení, vánoční hvězdy na špičku stromu a další světelné dekorace nyní můžete instalovat i tam, kde je problematické najít napájecí zdroje.

Nejvíce žádaným osvětlením jsou LED bateriové řetězy, které můžete nainstalovat kamkoliv, na vánoční stromeček, ale též na jiná místa v domě i venku, třeba je ovinout okolo garnýží, zavěsit je na okna, omotat je kolem plotu.

Dalším oblíbeným artiklem jsou krápníky (rampouchy). Krápníky si lze představit jako jednotlivé kabely různé délky se světelnými zdroji, které visí na hlavním přívodním kabelu směrem dolů a vytváří dojem visících krápníků. Toto osvětlení se vyjímá především na balkónech, na oknech, terasách, ve výlohách a na fasádách domů.

Výhodou tohoto vánočního osvětlení je právě typ napájení – na tužkové baterie. Nemusíte tedy řešit přívodní kabely k elektrickým zástrčkám. LED diody spotřebují jen velmi málo energie, baterie tak dlouho vydrží. A v neposlední řadě je výhodou jejich příznivá cena co se týče poměru cena/kvalita výrobků.

Na trhu naleznete veliké množství typů a také barevných tónů osvětlení. Zvolit můžete nejen mezi klasickou teplou bílou barvou (svíčky) a studenou bílou (halogeny), ale též z nejrůznějších veselých barev, jako jsou červená, fialová, zelená, modrá a několikabarevná (multicolor).

Součástí některých bateriových produktů je tzv. timer. Timer vám umožní načasovat rozsvícení dekorace každý den ve vámi určenou hodinu.

Hlavním kritériem pro výběr vánočního osvětlení na baterky je použití. Dobře rozvažte, zda osvětlení bude použito do exteriérů – na terasu, zahradu, atrium, příjezdovou cestu atp., nebo zda vám stačí osvětlení interiérové.

Osvětlení je otázkou vkusu každého z nás, tak proto neváhejte a udělejte radost především sobě a svým blízkým.